Aktualności
Nie wiesz w jakie formie prowadzić działalność gospodarczą. Spółka z o.o. czy JDG. Jakie są zalety i wady spółki z o.o. Czy możesz nie płacić składek ZUS oraz czy można uniknąć podwójnego opodatkowania w spółce z o.o. Czytaj dalej ...
Zestawienie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy fonansowej (PFR). Kto i jaką pomoc może otrzymać. Jakie warunki musisz spełnić. Nasze biuro rachnkowe Warszawa pomaga i wyjaśnia. Nie czekaj.
Etapy znoszenia ograniczeń związane z koronawirusem dla firm. Terminy? W pierwszej kolejności rzemiosło, potem handel, a ostatnie określone usługi. W ramach usług księgowych przygotowaliśmy zestawienie.
Jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać pomoc w ramach tarczy finansowej? Jaką kwotę możesz otrzymać? Czy pomoc jest bezzwrotna? Nasze biuro rachunkowe Warszawa pomoże wyjaśnić te zagadnienia.
W jakim zakresie możesz otrzmać bezzwrotną finansową pomoc rządu? Jaką pomoc otrzymasz aby wypłacić pensje swoim pracownikom? Prowadzone usługi księgowe Warszawa pozwolą odpowiedzieć na te pytania.
Zwolnienie ze składek ZUS realne. Mikroprzedsiębiorcy na 3 miesiące. Zobacz jakie wymagania trzeba spełnić. Nasze biuro rachunkowe Warszawa oferuje pomoc przy skłądaniu wniosków.
Co zrobisz jeśli z powodów zdrowotnych utracisz zdolność do finansowania zobowiązań? Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to duża odpowiedzialność. Jeśli nie możesz pracować, tracisz źródło dochodów, ale koszty nie znikają. W dalszym ciągu trzeba je ponosić. Mamy na to rozwiązanie.
Najprawdopodobniej w dniu dzisiejszym (lub jutro), będzie przedstawiony projekt nowej specustawy (tarcza antykryzysowa), która będzie odpowiadała na obecną sytuację związaną z COVID-19 i rozwiązań z tego tytułu dla przedsiębiorców.
Co to jest MPP
W mechanizmie podzielonej płatności (MPP), płatność za nabyty towar lub usługę odbywa się tak, że wartość sprzedaży netto przedsiębiorca wpłaca jako nabywca na rachunek rozliczeniowy dostawcy lub rozlicza się w inny sposób. Natomiast pozostałą zapłatę, która odpowiada kwocie VAT z faktury, wpłaca na specjalny rachunek bankowy dostawcy – rachunek VAT.
Od 1 września 2019 roku zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT. Rzekomo ma on pomóc firmom skutecznie weryfikować swoich kontrahentów, czy są czynnymi podatnikami VAT. Jednak patrząc na sankcje wobec przedsiębiorcy, który zapłaci swojemu partnerowi biznesowemu od 1 stycznia 2020 r. na inny rachunek niż podany w wykazie, to można powiedzieć, iż jest to kolejny obowiązek i ciężar nałożony na przedsiębiorcę. Brak weryfikacji kontrahenta powoduje negatywne konsekwencje dla przedsiębiorcy.
Nowe obowiązki. Od stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy, zgodnie z przepisami są zobligowani do przesyłania – co miesiąc - plików dotyczących VAT do Ministerstwa Finansów.
Zmiana przepisów dotyczy określenia zasad mechanizmu podzielonej płatności (split payment) za faktury VAT, wprowadzonego w celu uszczelnienia należności do budżetu państwa. Literatura nie podaje w tym przypadku korzyści płynących z tego rozwiązania dla przedsiębiorców. Można by rzec „kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców".